АТ «КИЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ ІНСТИТУТ «ЕНЕРГОПРОЕКТ»

КІЕП спеціалізується на проектуванні АЕС, ТЕС і ТЕЦ та має досвід роботи на енергетичних ринках України, Сербії, Хорватії, Македонії, Угорщині, Ірану, низки пострадянських країн. Організацію створено на базі інституту Теплоенергопроекту (пізніше Київського відділення інституту Атоменергопроект) заснованого в 1933 році.

КІЕП має майже 90 річну історію та забезпечує повний комплекс послуг, які включають в себе виконання передпроектних робіт, розробку комплексної проектної документації, супровід будівництва, інженерну підтримку АЕС і ТЕС на всіх стадіях життєвого циклу їх експлуатації. Експерти КІЕП також здійснюють розробку проектів що забезпечують безпечне поводження з радіоактивними відходами і з відпрацьованим ядерним паливом на діючих АЕС та в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Реалізовані проекти:

  • Проекти тимчасових сховищ відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) на майданчику Чорнобильської АЕС (СВЯП-1 та СВЯП-2) для палива РВПК-1000. Реконструкція першого була успішно доведена до свого завершення в 2012 році. Роботи над СВЯП-2 тривають згідно з розробленим планом.
  • Проект централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива задля вирішення проблеми зберігання відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. На підставі затвердженого українським урядом проекту за інженерної підтримки КІЕП сховище ядерного палива введено в експлуатацію в 2022 році.
  • Створення комплексів з переробки твердих радіоактивних відходів (КП РАВ) на АЕС України. На Рівненській АЕС введення такого комплексу здійснено в 2018 р, а на Хмельницькій АЕС аналогічний проект знаходиться на етапі закупівлі обладнання та розробки документації для будівництва комплексу.
  • Десятки проектів АЕС, ТЕС і ТЕЦ, серед яких: АЕС Белене (Болгарія), Хмельницька АЕС (Україна), Рівненська АЕС (Україна), Чигиринська АЕС (Україна), Трипільська ТЕС (Україна), Ладижинська ГРЕС (Україна), Дарницька ТЕЦ (Україна), Новоберезніковська ТЕЦ (Росія), Норильска ТЕЦ (Росія), ТЕС «Гавана» (Куба), ТЕЦ «Дібіс» (Ірак), ТЕС «Нові сад» (Сербія), ТЕС «Загреб» (Хорватія), ТЕС «Бітола-3» (Македонія).